Діти та молодь

Метою цього напрямку діяльності є адаптація, соціалізація та реінтеграція:

• Внутрішньо переміщених осіб;
  • Дітей та підлітків з інвалідністю чи хронічними захворюваннями;
  • Дітей та підлітків із сімей в економічні скруті;
  • Дітей та підлітків з сімей із обмежені соціальними навичками;
  • Дітей та підлітків із неповних сімей, напівсиріт та сиріт;
  • Дітей та підлітків, позбавлених батьківських прав;
  • Дітей із сімей учасників бойових дій тощо.

Робота спрямована на дітей та підлітків, зазначених категорій від 6 до 18 років.

Зусилля роботи з дітьми та їх сім’ями спрямовані на відкриття позитивних ресурсів дітей та дорослих, подолання психологічних труднощів, отримання знань і навичок, що сприяють соціальній реінтеграції, здоровому способу життя, раціональному управлінню часом, ресурсами і можливостями, професійній реалізації.

Із дітьми, підлітками й молоддю проводиться індивідуальна й групова психосоціальна робота, що сприяє наданню різноманітних послуг у таких формах:

1. Заняття, спрямовані на розвиток “soft skills”.
  2. Заняття, спрямовані на розвиток базових життєвих навичок та профорієнтаційні заняття.
  3. Творчі та арт-терапевтичні заняття.
  4. Просвітницькі заходи.
  5. Соціально-орієнтовані заходи, ініційовані та організовані дітьми та молоддю.
  6. Спеціалізовані клуби за інтересами.
  7. Спорт та активний відпочинок.
  8. Табори та спеціалізовані програми.
  9. Дитячо-батьківські групові заходи.

З дітьми працюють кваліфіковані соціальні педагоги, психологи та волонтери.

Інструментами та формами роботи у БФ «Карітас-Київ» є:

• різноманітні форми навчання в рамках шкільної освіти, профорієнтації, фінансів тощо;
  • індивідуальні та групові заняття з психологами;
  • індивідуальні та групові заняття з соціальними педагогами;
  • організація фахівцями напряму змістовного дозвілля для дітей та підлітків в ігровій кімнаті у форматі «Вільного простору»;
  • літні табори;
  • краєзнавчі прогулянки, екскурсії, творчі майстер-класи.

Завдання дитячого центру:

• покращити соціально-психологічні компетенції дітей, молоді і сімей в складних життєвих обставинах;
  • допомогти подолати складні життєві обставини дітям, молоді і сім’ям;
  • сприяти здоровому способу життя в середовищі дітей і молоді;

Проводимо навчальні заняття, майстер-класи, гуртки, розробляємо психологічні та соціально-педагогічні курси для дітей та підлітків. Зміст та мета таких курсів торкаються найгостріших потреб бенефіціарів, труднощів, озвучених батьками й опікунами дітей та підлітків, а також тих запитів, які озвучують самі діти та підлітки.

Завдання мобільної роботи з молоддю в Україні:

• допомогти подолати складні життєві обставини дітям, молоді і сім’ям;
  • сприяти здоровому способу життя в середовищі дітей і молоді;
  • профілактика та впровадження комунікативної стратегії зміни поведінки дітей та молоді на більш безпечну поведінку;
  • активізувати місцеві громади і в тому числі державні установи, діяльність яких може покращити становище дітей і сімей;

Проводимо навчальні заняття, майстер-класи, гуртки:

Зокрема, гурток приготування їжі, де підлітки навчаються готувати їжу самостійно. Організовано футбольну команду, де діти займаються із професійним тренером та беруть участь у спортивних турнірах. Діти, молодь відвідують сеанси перегляду та обговорення художніх фільмів, займаються образотворчим мистецтвом. Організовано роботу навчально-ігрової кімнати, діє гурток комп’ютерних технологій.

Наші контакти:

098 856 15 07 Аліна Валеріївна Бобко